Dietetologia

Chyba nie ma takiego słowa, ale myślę sobie, że w diecie ważne, jak nie najważniejsze jest nasze świadome i mądre podejście do tematu. Nie sztuką jest jeść przeliczając kalorie, nie sztuką jest wydawać majątek na zdrową żywność, nie sztuką jest jeść modnie itp. Nie mówię, że coś w tym złego, ale prawdziwą sztuką jest jeść to, czego potrzebuje nasz organizm. Psychologia w dietetyce!

Myśl i jedz!

90% społeczeństwa je to, co nam wciska pozostałe 10%. A te 10% to właściciele ogromnych koncernów, robią „coś” z niczego, resztę robi marketing. To dlatego koncerny tytoniowe pozwały prawo po umieszczeniu drastycznych zdjęć na paczkach papierosów, to dlatego koncerny farmaceutyczne wyżej cenią swoją sprzedaż niż nasze zdrowie. Z jedzeniem jest tak samo. Po obejrzeniu programu w jakich warunkach są hodowane (czy może lepszym słowem będzie „produkowane”) kurczaki – byłam w ciężkim szoku. 49 dni zamiast 3 miesiące, bytujące we własnych odchodach i nie mogące się poruszać, bo ich tusza rośnie szybciej niż nogi/kości, przez co nie mogą ich utrzymać. Dla tych, co nie wierzą odsyłam do filmu brojlery

Gdyby ktoś był tym w ogóle zainteresowany to podsyłam jeszcze jedną ciekawą stronkę, którą właśnie odkryłam warunki hodowli zwierząt. Mając tak szeroką wiedzę oraz sumienie, bo zakładam, że jednak ktoś je ma – trzeba powiedzieć głośno, że jesteśmy okłamywani. Kurczaczek, którego kupujemy z napisem ekologiczny, z wolnego wybiegu, nie zawsze taki jest, a nie mamy żadnej możliwości tego sprawdzić. Dobre jedzenie musi kosztować, a nasze nie kosztuje nic.

Ogranicz cukier i sól!

Jeszcze jest jedna kwestia. W wielu badaniach potwierdziło się, że ludziom smakuje bardziej mięsko z antybiotykami i nawodnione lub z glutaminianem sodu, więc kochani apeluję – smak to nie wszystko! Cukier i sól – przecież to kochamy! Przypomnijcie sobie smaki z dzieciństwa, zsiadłe mleko, ziemniaki, barszcz czerwony, kotlet z mizerią. Odstawcie „gotowce”, substytuty jedzenia z zamrażarki, zmielone ziemniaki na wygląd frytek – zróbcie sami frytki – DACIE RADĘ! Wasz organizm wam podziękuje.

Może to trochę ciężki temat na niedzielne popołudnie, ale pamiętajcie, żeby żyć świadomie i świadomie wybierać produkty żywieniowe. Nie dajmy się dłużej okłamywać.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Dietetologia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s