Impresjonizm po mojemu…

Barwna wizja codzienności i współczesności – czasami mam wrażenie, że nasze życie to właśnie zlepek kolorowych plam, jakże odmiennych o różnych porach dnia. Bladych o poranku, żywych w ciągu dnia i przytłumionych wieczorem. Czas przecieka nam przez palce, dumnie odmierza i zakreśla etapy naszego życia: dzieciństwo, dorastanie, dojrzałość, starość. Zamyka je w kliszy aparatu, w przeszklonych ramkach, w albumach – świadectwach naszego życia.

” Pojawiam się i znikam „

Czy mieliście kiedyś ochotę zniknąć na chwilę? Uciec? Zamknąć się w szafie – zupełnie jak będąc małym dzieckiem. Stać się niewidzialnym. Czy było wam kiedyś tak dobrze, że chcieliście, żeby ta chwila trwała wiecznie? Ja dawno tak się nie czułam, chyba będąc właśnie dzieckiem. Beztroska, radość z byle czego, wstawanie o której się chce, robienie czego się chce bez przymusu, cieszenie się chwilą – tego bardzo mi brakuje.

Z moją pamięcią jest też tak, że ona się zaciera, wszystko się zlewa ze sobą, jak w tym plamiastym obrazie impresjonisty sprzed lat. Zazwyczaj staram się pamiętać tylko te dobre rzeczy, choć nie mówię, że złych nie było – bo bywały. Dlatego też zostaję impresjonistką – zacieram złe rzeczy, zapominam o nich, żeby zrobić miejsce nowym, dobrym, ekscytującym, radosnym…

1dsc_0073

” Maluję swój świat na żółto i na niebiesko 🙂 „

Piszę książkę, fotografuję, pływam, marzę, spaceruję z psem, kocham i jestem kochana i właśnie to teraz zajmuje mój czas i zapada mi w pamięć. Blade dotąd poranki w ciągu kilku chwil nabierają słońca, a przytłumione wieczory przy szklance zielonej herbaty potrafią zdziałać cuda i napełnić energią i kreatywnością.

Namalujcie świat w barwach jakie lubicie, niech ten wasz obraz – wasze życie, nabierze pozytywnych emocji. Niech poranki pachną wam pięknie kawą i naleśnikami z czekoladą i zawsze będą słoneczne, a wieczory pozwolą wam wykrzesać z siebie jeszcze odrobinę radości, bo jutro nastanie nowy dzień i będzie jeszcze lepszy od poprzedniego. Z taką myślą was pozostawiam życząc dobrej i spokojnej nocy ❤

Reklamy

2 myśli na temat “Impresjonizm po mojemu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s