Cele naszego życia – po co i jak je wyznaczać?

gdzie te moje cele

O poczuciu własnej wartości już trochę pisałam, w każdym razie czas płynie nieubłaganie, a my wraz z nim stajemy się kimś innym. Dojrzewamy. Nasze myśli powoli zaczynają skupiać się wokół innych rzeczy, niegdyś zabawki w piaskownicy, szkoła, znajomi, teraz praca, obowiązki, dzieci, problemy dnia codziennego, rozterki miłosne kontra kariera zawodowa, fast food kontra dieta pudełkowa i zdrowe jedzenie ekologiczne, problemy rodzinne (pojęcie każdemu znane) kontra dbanie i pielęgnowanie naszych relacji. Bez końca jesteśmy poddawani wyborom. Nasze decyzje przekładają się na dalsze losy nas i naszej familii.

Być swoim szefem – marzenie każdego. Własny biznes, realizowanie swoich pragnień w określonym czasu i miejscu – nierealne prawda??!! Dla niektórych chleb powszedni, ale tylko oni wiedzą o tym ile ich to kosztuje (oprócz płacenia podatków i składek oczywiście). Jak to zrobić? Być jednocześnie szczęśliwym i mieć z tego kasę…

Jak ważne w naszym życiu są cele, wyznaczanie ich wyjaśnia w 27 minut Brian Tracy tutaj: Jak wyznaczać cele wg Briana Tracy…  Natrafiłam na ten filmik właśnie teraz, będąc w procesie pogłębiania swojej świadomości, podejmowania wyzwań w nowej pracy, półtora roku po ślubie, jako 32-letnia kobieta, która pragnie realizować swoje pasje. TAK!!! Tego zdecydowanie potrzebuję, czyli zaspokojenia moich marzeń. Wydaje mi się, że bez tego moje życie jest takie puste, zbyt proste. Staram się co jakiś czas wyznaczać sobie nowe cele – nie na siłę, ale żeby spróbować nowych rzeczy. Tak np. było z nauką pływania. Tak było z nakręceniem mojego pierwszego filmiku, który akurat wyszedł całkiem spontanicznie, ale było to dla mnie wyjście ze strefy komfortu.

basen_1

Cele są głęboko w nas i przychodzą czasami jak wybawienie, bo dzięki nim jesteśmy skupieni na sobie i własnym szczęściu. Kluczem jest uświadomić sobie, że nikt tak o nas nie zadba, jak my sami. Teraz albo nigdy! Zanim pociąg zwany szczęściem odjedzie, możemy do niego śmiało wsiąść, wybrać wygodne miejsce przy oknie, uchylić je i oddychać pełnią życia, a on napewno dowiezie nas tam, gdzie chcemy.

…i jeszcze jedno: Niczego nie zakładaj z góry, Nie martw się na zapas i Nie narzekaj, bo milion osób jest w gorszej sytuacji niż TY! Póki jesteś piękny i młody zadbaj o siebie ze świadomością, że na każdym polu możesz odnieść sukces! Tego ci życzę z całego serca ❤

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s